Meniu
Coș de cumpărături 0

Cariere

S-KARP este un brand 100% romanesc, cu produse fabricate in Brasov si este primul brand din Romania care a obtinut licenta VIBRAM. Fabrica noastra de la Brasov, in care producem S-KARP, si-a inceput activitatea in 1998, iar pana in prezent aici au fost realizate peste 3 milioane de perechi de incaltaminte outdoor de calitate superioara.

Incaltamintea S-KARP imbina o serie de tehnologii performante, alaturi de grija pentru detalii si multa experienta. Materialele folosite asigura impermeabilitate, respirabilitate, rezistenta la vant, durabilitate și un confort deosebit.

1. Pozitie: Lucrator comercial | Tip: Full - Time (8 ore) | Locatie: Brasov

Responsabilitati principale:

  • Ofera relatii clientilor, raspunde solicitarilor acestora si le ofera ajutorul necesar
  • Asigura marfa la raft si actualizeaza preturile in magazin
  • Promoveaza produsele companiei si raspunde de informarea clientilor
  • Realizeaza activitatea de vanzare (incasare, emitere documente fiscale)
  • Mentinerea curateniei si ordinii in magazin

Cerinte:

  • Experienta in vanzari si/sau consultanta clienti
  • Cunostinte de limba engleza scris / vorbit, cel putin la nivel mediu
  • Capacitatea de a lua decizii, atitudine pozitiva si capacitatea sporita de comunicare
  • Cunostinte de operare PC, Microsoft Office (Word, Excel, Outlook, Power Point)
  • Perceptie vizuala buna si flexibilitate
  • Diploma de Bacalaureat (minim)

 Cum aplici

Trimite o Scrisoare de Intentie impreuna cu CV-ul tau la adresa de e-mail cariere@s-karp.com. Nu uita sa specifici pentru care job aplici!

2. Pozitie: Asistent WebShop Manager | Tip: Full - Time (8 ore) | Locatie: Brasov

  • Administreaza continutul platformei eCommerce (adaugare produse, mentenanta, stoc actualizat, administrare preturi, reduceri, promotii, etc)
  • Aplica planul de promovare pe toate canalele de marketing online folosite de companie
  • Preia comenzile din interfata de administrare si contacteaza clientii
  • Realizeaza documentele de livrare a marfurilor catre client (facturi, acte de livrare, etc)
  • Actualizarea constanta a informatiilor despre produsele afisate in site
  • Social Media

Cerinte:

  • Experienta anterioare in lucrul cu un magazin online, constituie un avantaj
  • Cunostinte  in social media pe diverse platforme (Facebook, Twitter, LinkedIn, YouTube, Instagram, etc)
  • Nivel avansat de utilizare MS Office
  • Cunostinte privind promovarea si vanzarea online
  • Bune abilitati de comunicare (limbaj adecvat comunicarii telefonice/ customer service) atentie distributiva, interes pentru calitate, capacitate rapida de decizie
  • Bune abilitati de planificare, organizare si concentrare pe rezultate
  • Persoana dinamica, optimista, cu abilitati de a genera idei si solutii
  • Persoana orientata catre client, organizata, autodidacta, proactiva, creativa, comunicativa
  • Cunostinte de limba engleza scris / vorbit, nivel avansat

Cum aplici